КОРЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Експеримент з електронними паспортами

Опубліковано постанову Уряду про експеримент з електронними паспортами

 

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15.04.2020             № 278 „Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон”.

Уряд погодився з пропозицією Міністерства цифрової трансформації та Міністерства внутрішніх справ стосовно реалізації протягом 2020 – 2021 р.р. експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон.

Е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон можуть пред’являтися протягом періоду реалізації експериментального проекту замість паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані надавати адміністративні послуги із використанням е-паспортів за умови наявності технічних засобів.

Випадки використання:

-       перевезення пасажирів повітряним, залізничним транспортом (у межах держави);

-         надання послуг поштового зв’язку;

-         проведення банківських операцій;

-       підтвердження віку під час придбання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів;

-         надання послуг з медичного обслуговування;

-       пред’явлення на вимогу працівника правоохоронного органу документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

-         користування бібліотеками та надання бібліотечних послуг;

-         надання готельних послуг;

-         надання телекомунікаційних послуг;

-       пред’явлення на вимогу уповноваженої особи під час відвідування адміністративних будівель;

-         надання адміністративних послуг;

-         повернення сплачених за товар коштів;

-       участь у виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумах.

 

Юридичні та фізичні особи мають право застосовувати у своїй діяльності         е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон.

 

Для замовлення е-паспорта та/або е-паспорта для виїзду за кордон особі необхідно встановити мобільний додаток Порталу „Дія” не електронному носії, критерії якого підтримують його використання та пройти електронну автентифікацію.

 

Усі цифрові документи у мобільному додатку Дія дійсні лише на території України. Закордонний паспорт надає такі самі права і можливості, як і національний. Мобільний додаток не збирає і не зберігає їх, а лише відображає ту інформацію, яка є у державних реєстрах.