КОРЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Соціальний захист учасників антитерористичної операції, операції об`єднаних сил

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації постійно проводиться робота, спрямована на поліпшення стану соціального захисту учасників антитерористичної операції та операції об`єднаних сил, які проживають на території району.

         Організовано прийом необхідних документів за принципом „єдиного вікна” для отримання пільг, вирішення інших питань соціального захисту.

В адмінприміщенні управління на видному місці розміщено інформацію щодо прийому зазначених осіб, діє „гаряча телефонна лінія” за телефоном              2-18-13.

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 29.01.03 №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» станом на 01.06.2020 на обліку в управлінні перебуває 4 сім'ї загиблих (померлих) військовослужбовців та 276 учасників бойових дій з числа учасників АТО, ООС, з них 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни 3 групи, та 1 особа з інвалідністю внаслідок війни 1 групи.

         Соціальний захист зазначеної категорії громадян здійснюється згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та інших нормативно-правових актів за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, зокрема:

 

         1) відшкодування пільг з оплати житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу:

- з початку року 2010 особам з числа пільгової категорії населення за житлово-комунальні послуги проведено нарахувань на загальну суму                 2975,0 тис.грн., з них: 1728 особам на суму 2091,83 тис.грн. грошова безготівкова форма та 282 особи на суму 883,17 тис.грн. грошова готівкова форма. На придбання твердого палива та скрапленого газу 136 особам пільгової категорії виплачено кошти в готівковій формі на загальну суму 244,12 тис.грн.

 

         2)      забезпечення послугами санаторно-курортного оздоровлення:

- на обліку для забезпечення путівками на санаторно-курортне оздоровлення перебуває 18 осіб з числа учасників АТО, ООС.

На оздоровлення даної категорії осіб на 2020 рік передбачено кошти державної субвенції на суму 142,31 тис.грн. (12 осіб).

 

         3) забезпечення послугами психологічної реабілітації:

- для здійснення психологічної реабілітації учасників АТО, ООС на              2020 рік передбачено кошти субвенції державного бюджету в сумі                    46,12 тис.грн. (на 4 осіб). Відповідно до проведеної роботи з учасниками АТО надання таких послуг заплановано на червень-липень місяць 2020року.

 

         4) забезпечення послугами соціальної та професійної адаптація (профнавчання – набуття професії):

- для здійснення професійної адаптації (навчання) даної категорії осіб на 2020 рік передбачено кошти в сумі 20,40 тис.грн.  На даний час 1 учасник АТО проходить на навчання за професією водія автотранспортного засобу (на суму 18,19 тис.грн.).

 

         5) забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації:

         - держава гарантує безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції, незалежно від установлення їм інвалідності.

         Вартість виробу для учасника АТО установлюється залежно від його потреб та не обмежена в сумі.

 

         6)забезпечення житлом (виплата грошової компенсації для придбання житла учасниками АТО/ООС з інвалідністю I-II груп та  членами сімей загиблих учасників АТО/ООС):

         - за даними органів місцевого самоврядування на квартирному обліку за місцем проживання перебуває 1 особа з інвалідністю внаслідок війни І групи (участь в бойових діях під час АТО, ООС).

         Рішенням районної комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення від 18.04.2019 № 1, даній особі призначено грошову компенсацію на придбання житла та подано потребу в коштах державного бюджету на суму 730,9 тис.грн. (на даний час кошти не виділено).

 

         7) щорічна виплата до 5 травня разової грошової допомоги у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України:

         - в 2020 році зазначений вид допомоги отримали в такому розмірі: особи з інвалідністю внаслідок війни   I групи — 4120 грн.; II групи — 3640 грн.;  III групи —3160 грн.;  учасники бойових дій  - 1390 грн  та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 900 грн.

 

         8) виплата одноразової матеріальної допомоги відповідно до районних програм «Про районну програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2018 – 2020 роки»,  «Про районну програму матеріальної підтримки осіб, які зараховані на військову службу за контрактом на 2020 рік».

 

         За більш детальною інформацією, щодо можливості отримання вищезазначених пільг, соціальних послуг та переліку необхідних документів звертатися:

         Управління соціального захисту населення

         Корецької райдержадміністрації

         34700, м.Корець, вул. Б.Хмельницького, 8 б (кабінет № 5)

         тел. (03651) 2-18-13, 2-01-32

         e-mail: 23310482@mail.gov.ua