КОРЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Про тенденції 2020-го та прогноз на 2021-й: інтерв’ю з головою Корецької РДА

None

Що вдалося реалізувати у районі в умовах карантину, розповів голова Корецької райдержадміністрації Олександр Зайчук.

–                    Олександре Дмитровичу, ось і минув 2020-й. Яким видався рік? Чи вдалося досягти запланованого?

–                    Минулий рік був нелегким, адже ми жили і працювали в карантинних умовах у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Однак, вдалося забезпечити позитивну динаміку основних показників економічного та соціального розвитку Корецького району. В результаті маємо ефективне виконання бюджету та залучення всіх ресурсів для його наповнення. Так, до місцевих бюджетів району за 2020 рік надійшло 84541,5 тисяч гривень, що більше на 4,9% ніж у 2019 році, або на 3922,5 тисяч гривень. Завдання з надходження платежів виконано на 104,1 %. До районного бюджету надійшло доходів у сумі 47665,1 тисяч гривень, що перевищило планові призначення на 3,6%. У порівнянні з 2019 роком надходження зросли на 4702,3 тисяч гривень, або на 10,9 %.

Промисловими підприємствами району основного кола статистичної звітності, за оперативними даними, за 2020 рік вироблено промислової продукції у діючих цінах на суму 41247,2 тисяч гривень, що становить 114% до 2019 року. У січні-вересні 2020 року експорт товарів становив 4,1 мільйонів доларів, імпорт – 0,2 мільйони доларів. Порівняно з січнем-вереснем 2019 року експорт збільшився у 3,4 рази. Позитивне сальдо становило 3,9 мільйонів доларів. Основу товарної структури експорту складали продукти рослинного походження. Найбільші експортні поставки товарів здійснювалися до Республіки Корея, Іспанії, Лівану, найсуттєвіші імпортні надходження товарів – з Республіки Молдова, Німеччини, Литви.

Сільськогосподарськими підприємствами під урожай 2021 року посіяно сільськогосподарських культур на площі 22,6 тисяч га, що на 1,5% більше в порівнянні до 2019 року.

Протягом 2020 року продано п’ять земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною площею 2,29955 га на суму 631,94 тисяч гривень та на аукціоні продано право оренди на дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 0,45 га на суму 55,205 тисяч гривень.

Включені до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності дві земельні ділянки загальною площею 65,15 га.

Завершено впровадження чотирьох проєктів у сфері охорони здоров’я: реконструкція лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Невірків; реконструкція фельдшерсько-акушерського пункту під лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини в с. Головниця; реконструкція лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Велика Клецька; реконструкція лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Користь.

–                    Розкажіть про діяльність Центру надання адміністративних послуг Корецької районної державної адміністрації. Чи вдалося у 2020 році покращити ефективність його роботи?

–                    Протягом 2020 року через Центр надання адміністративних послуг Корецької районної державної адміністрації надано 7674 адміністративні послуги, з них: 7 послуг дозвільного характеру, 5200 – відділу у Корецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненської області, 414 – управління соціального захисту населення райдержадміністрації, 128 – відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури та захисту довкілля райдержадміністрації, 1923 – реєстрація права власності на нерухоме майно, 2 – реєстрація, зміни до установчих документів громадського об’єднання.

Кількість адміністративних послуг збільшено протягом 2020 року з 90 до 100. До переліку послуг включено послуги управління соціального захисту населення райдержадміністрації, що стосуються народження дитини, (надання державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами особи, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, надання державної допомоги при народженні дитини, надання державної допомоги на дітей одиноким матерям, надання державної допомоги багатодітним сім’ям), в т. ч. комплексна послуга «єМалятко» та відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури та захисту довкілля райдержадміністрації. А саме: внесення змін до будівельного паспорта забудови земельної ділянки, містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва, паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, продовження терміну дії паспорта прив’язки та надання висновку про погодження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

– Болюче питання, яке хвилює жителів району – ремонт доріг. Розкажіть, будь ласка, яка ситуація з дорогами в районі.

–                    Протягом січня-грудня 2020 року у районі проведені роботи з поліпшення стану дорожнього покриття автомобільних доріг загального користування на суму 4721,0 тисяч гривень. Для належного утримання вулично-дорожньої мережі комунальної власності, за рахунок коштів місцевих бюджетів проведено поточний ремонт – 18 доріг на суму 2702,5 тисяч гривень, що на 1941,4 тисяч гривень більше у порівнянні з 2019 роком (23625 м2, що на 15537 м2 більше в порівнянні з 2019 роком).

За рахунок коштів обласного бюджету у 2020 році проведено роботи на наступних об’єктах:

Т 18-12 Немовичі – Березне – Великі Межирічі – Федорівка; Т 18-04 Корець – Славута – Антоніни; Т 18-24 Дерманка – Корець – /М06/; О 180901 Корець – В. Межирічі – Вовкошів; О 180904 Невірків – Жорнівка; О 180914 Топча – /О 180901/; О 180903 /М-06/ – Крилів – Пашуки; О 180912 Головниця – Забара; О 180907 Мала Клецька – Даничів; О 180909 Щекичин – Залізниця; проведено частину робіт на дорозі Немовичі – Березне – Великі Межирічі – Федорівка на ділянці у межах с. Великі Межирічі (вул. Гагаріна та вул. Грушевського).

За 2020 рік спостерігається чітка тенденція щодо росту об’ємів робіт, які проводяться в дорожньо-мостовому господарстві Корецького району, як результат – зростають транспортно-експлуатаційні показники доріг.

–                    Які результати роботи освітньої та культурної галузей у районі, що зроблено з питань соціального захисту  дітей та розвитку спорту?

–                    На базі Вищого професійного училища №24 м.Корець відкрито навчально-практичний центр за професією «Кухар», який докорінно змінив можливості навчання висококваліфікованих кухарів з використанням ультрасучасного обладнання та мультимедійних технологій. Навчально-практичний центр включає Smart-лабораторію, виробничий зал, кімнати для миття та сушіння посуду, роздягальню.

Забезпечено належне функціонування комунальної установи «Корецький інклюзивно-ресурсний центр» Корецької районної ради, яка проводить комплексне обстеження дітей з особливими освітніми потребами, надає методичну допомогу освітянам, які працюють з дітьми цієї категорії, організовує підтримку батьків цих дітей та проводить корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими освітніми потребами: облаштовано каналізацію, проведено ремонт двох кімнат.

Для організації навчального процесу осіб з особливими освітніми потребами у Корецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Корецької міської ради та Морозівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Корецької районної ради облаштовані ресурсні кімнати.

У районі створена опорна школа – «Великомежиріцький ліцей Корецької районної ради Рівненської області», у структурі якої перебуває дві філії – Колодіівська та Дивенська. Функціонування опорної школи забезпечило можливість створення сучасного освітнього простору, безпечного навчального середовища, безбар’єрного доступу для здобуття якісної освіти для 363 учнів сільської місцевості.

З метою створення належних умов для забезпечення освітнього простору в умовах реалізації Концепції Нової української школи, забезпечення якісного переходу школи І ступеня до роботи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у 2020-2021 навчальному році у Корецькому районі було придбано шкільні меблі на загальну суму 338,4 тисяч гривень, дидактичне обладнання на загальну суму 300,9 тисяч гривень, комп’ютерну техніку на суму 468,3 тисяч гривень. У цілому з державного бюджету було отримано 1438,7 тисяч гривень для реалізації Концепції Нової української школи, сума співфінансування становила 178, 6 тисяч гривень.

Протягом 2020 року районними закладами культури проведено більше двох сотень культурно-мистецьких заходів з дотриманням карантинних обмежень. У жовтні 2020 року на базі Корецького районного історичного музею відбулося урочисте відкриття експозиції «Корчани – учасники АТО/ООС на Сході України» за участі Героя України І.Гордійчука.

Упродовж минулого року придбано житло п’ятьом особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування  на суму 1837,7 тисяч гривень.

Протягом звітного періоду значна кількість заходів проведена з розвитку спорту. Це відкритий чемпіонат Корецького району з армспорту, чемпіонат зі Street Workout, чемпіонат Рівненської області зі змішаних бойових мистецтв серед початківців, турнір з грепплінгу.

– Олександре Дмитровичу, вирішенням яких основних питань були насичені робочі будні?

–                    Щодня робота спрямовувалася на вирішення короткострокових питань, проблем та завдань, які потребували вирішення за підсумками об’їздів місцевих рад на території Кореччини та проведення особистого прийому громадян. Це проведення ямкового ремонту доріг, зрізання аварійних дерев, заміни аварійних електроопор у селах району, відновлення електропостачання після буревію у липні 2020 року, впорядкування та оновлення в’їзних знаків до населених пунктів сільських рад, забезпечення шкіл району спортінвентарем, поповнення книжкових фондів публічно-шкільних бібліотек дитячою літературою, надання допомоги малозабезпеченим родинам.

Спільними зусиллями вдалося забезпечити Великомежиріцьку підстанцію швидкої медичної допомоги новим автомобілем швидкої допомоги задля якісного надання медичних послуг.

–                    Олександре Дмитровичу, чи закладено підвалини для вирішення у 2021 році актуальних питань для жителів Кореччини?

–                    Так, значна робота проведена на перспективу з реалізації проєктів упродовж 2021 року. Найближчим часом це: відкриття та повноцінне функціонування реконструйованих лікарських амбулаторій сіл Користь, Невірків, В.Клецька та ФАПу с.Головниця.

Включено до переліку для реалізації у рамках національної програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України такі об’єкти:

  • капітальний ремонт покрівлі будівлі опорного закладу «Великомежиріцький ліцей Корецької районної ради Рівненської області» в с. Великі Межирічі. Загальна кошторисна вартість 2308,709 тис. грн.;
  • реконструкція будівлі дитячого садочка в с. Устя. Загальна кошторисна вартість 975,554 тис. грн;
  • капітальний ремонт автомобільної дороги О180907 Мала Клецька – Даничів на ділянці км 9+800-км 17+600. Загальна кошторисна вартість 97000,0 тис. грн;
  • поточний середній ремонт автомобільної дороги О18906 В.Межирічі – Самостріли М-06 на ділянці км 6+800-8+300; 5+060-8+260; 2+500-5+060. Загальна кошторисна вартість 35069,9 тис. грн.

Орієнтовно у травні 2021 року заплановано розпочати капітальний ремонт частини дороги, яка пролягає через центр села Великі Межирічі та упродовж року – ремонт дороги на ділянці від м.Корець до Посту патрульної поліції.

Тривають перемовини стосовно встановлення на території Великомежиріцької сільської ради платіжного терміналу для забезпечення отримання громадянами послуг з отримання заробітної плати, пенсій, соціальних виплат, проведення розрахунків за житлово-комунальні послуги, здійснення інших платежів.

Є домовленості  з інвестором   стосовно будівництва сміттєсортувального заводу на території Великомежиріцької сільської ради.

Досягнуто попередніх домовленостей щодо проведення реконструкції міських очисних споруд.

–                    Розпочалася реорганізація райдержадміністрацій в країні. На якій стадії цей процес у Корецькій РДА?

–                    На сьогодні проходить реорганізація Корецької райдержадміністрації шляхом приєднання до Рівненської райдержадміністрації у зв’язку з ліквідацією Корецького району, як наслідок – 68 працівників апарату райдержадміністрації та її структурних підрозділів попереджені про наступне вивільнення. Однак, є правонаступництво влади – після проведення реформи децентралізації у районі уже провадять діяльність дві територіальні громади –  Великомежиріцька сільська рада та Корецька міська рада, які забезпечать у подальшому розвиток територій та вирішення на місцях нагальних питань із забезпечення життєдіяльності цих територій. Тому зичу керівникам громад виваженості і мудрості в прийнятті рішень, терпіння та результативної праці задля добробуту громадян.

–                    Дякую за розмову!