КОРЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Відсьогодні в Україні перестають діяти посилені карантинні обмеження. Тепер вся країна переходить у «помаранчеву» зону карантину, яка діяла до локдауну.

None

«Ми повертаємося до тих обмежень, які діяли у грудні 2020 року. Епідеміологи фіксують стабілізацію ситуації із захворюваністю. Кількість зайнятих ліжкомісць знизилася до менш ніж 30%. При цьому Уряд за останній час значно збільшив ліжкомісця із підведеним киснем: з 11 тисяч у вересні до 55 тисяч у січні цього року. На ці потреби для регіонів було виділено майже 1,5 млрд грн», - зауважив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Урядовець наголошує: вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник. Ми маємо залишатися пильними та ретельно дотримуватися всіх правил. Маски, дистанція, дезінфекція – це основа.

Також, як повідомив під час онлайн брифінгу перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, на Рівненщині жорсткий карантин дав суттєвий ефект.

«Січневий локдаун має позитивні помітні наслідки, зокрема, вдвічі поменшало нових інфікувань, а головне – втричі зменшилося смертей від COVID-19. Також, що не менш важливо, майже щодня в цей період зменшувалось навантаження на заклади охорони здоров'я», - прокоментував Сергій Подолін.

Отже, з 25 січня в Україні триває заборона на проведення масових (культурні, в тому числі концерти, спортивні, соціальні, рекламні) заходів за участю понад 20 людей. Також під забороною приймання відвідувачів у кінотеатрах та інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць.

Не можна і приймати відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях, в яких не забезпечена можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 10 кв. м приміщення.

Заклади громадського харчування не працюють з 23:00 і до 7:00 із забороною проведення розрахункових операцій після 22:00 години. Часові обмеження не стосуються адресної доставки замовлень і замовлень «з собою».

Заборонено відвідувати навчальні заклади групами від 20 людей, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти. Також не можна проводити там масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш як однієї групи чи класу і в присутності глядачів.

Тим часом у громадському транспорті, крім метро, дозволяється перевозити пасажирів тільки на сидячих місцях.

Діяльність спортивних залів і фітнес-центрів під заборону потрапляє у тому випадку, якщо там не забезпечать можливість обмежити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 20 кв. метрів загальної площі приміщення.